ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼԵՑ ՌՈՒՍԱԿԱՆ ՖՈՐԱ-ԲԱՆԿԻՆ
Հայտնում ենք, որ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ ՓԲԸ-ն միջազգային հարթակում համագործակցության սահմաններն ընդլայնելու նպատակով ս.թ հունիսի 26-ին Բանկի Գլխամասային գրասենյակում հյուրընկալեց ռուսական ՖՈՐԱ-ԲԱՆԿ ՓԲԸ ղեկավարներին:
Ներկայում ՖՈՐԱ-ԲԱՆԿԸ ՌԴ 20 և ավելի խոշոր քաղաքներում մատուցում է ունիվերսալ բանկային ծառայություններ՝ համագործակցելով արտասահմանյան տարբեր բանկերի հետ. հայաստանյան բանկային համակարգում ռուսական բանկի համար առավել հետաքրքրական է համագործակցությունը ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ ՓԲԸ հետ:
Գործնական հանդիպման ընթացքում ՖՈՐԱ-ԲԱՆԿ ՓԲԸ 12 ղեկավար անձանցից կազմված պատվիրակության հետ քննարկումներ ծավալեցին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը և տարբեր կառուցվածքային ստորաբաժանումների ղեկավարները: Հանդիպման ժամանակ երկու բանկերի ղեկավարները քննարկեցին իրենց երկրների բանկային համակարգի ներկայիս վիճակն ու զարգացման հեռանկարները, ինչպես նաև, փոխշահավետ համագործակցության հիմքերի ստեղծման նպատակով, առանձնակի մանրամասնությամբ ներկայացրեցին իրենց ղեկավարած բանկերի կողմից մատուցվող ծառայություններն ու մրցակցային դիրքերը համակարգում:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը ՖՈՐԱ-ԲԱՆԿ ՓԲԸ Վարչության նախագահ Սերգեյ Վիտալիի Բալակինին և այլոց ներկայացրեց բանկերի միջև հնարավոր համագործակցության հիմնական ուղղությունները, որոնք մասնավորապես վերաբերում են համատեղ քարտային բիզնեսի զարգացմանը, թղթակցային հաշիվների բացմանը, միջազգային դրամական փոխանցումներին, առևտրի ֆինանսավորմանը և համատեղ վարկավորման ծրագրերի ներդրմանը:

РОССИЙСКИЙ ФОРА-БАНК В ГОСТЯХ У АРМБИЗНЕСБАНКА
В целях расширения и углубления границ сотрудничества на международной платформе, 26 июня с.г. ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” принял в гостях в Головном офисе банка руководителями “ФОРА-БАНК” ЗАО (Россия).
В сотрудничестве с различными зарубежными банками, ФОРА-БАНК предоставляет универсальные банковские услуги в более чем 20 крупных городах России. Наиболее интересным для российского  банка в плане сотрудничества на армянском банковском рынке является сотрудничество с ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК”.
В ходе деловой встречи состоялись обсуждения между делегацией “ФОРА-БАНК” ЗАО (состоящей из 12 представителей руководящего состава),  Председателем правления ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Арсеном Микаеляном и руководителями структурных подразделений.
На встрече руководители двух банков коснулись темы нынешнего состояния банковской системы обеих стран и обсудили перспективы ее развития. Также, с целью создания прочного фундамента для взаимовыгодного сотрудничества, они детально ознакомили присутствующих с услугами, которые предоставляют руководимые ими банки, и конкурентными позициями в рейтингах.
Председатель правления ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Арсен Микаелян представил Председателю правления “ФОРА-БАНК” ЗАО Сергею Витальевичу Балакину и другим присутствующим основные направления потенциального сотрудничества между банками, которые в частности касаются перспектив развития кобрендингового карточного бизнеса, открытия корреспондентских счетов, международных денежных переводов, финансирования торговли и внедрения совместных кредитных программ.