ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ հյուրընկալեց ՙՀերացի» ավագ դպրոցի աշակերտներին
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, ողջունելով ՙՀերացի» ավագ դպրոցի տնօրինության նախաձեռնությունը և կարևորելով երիտասարդների մասնագիտական ճիշտ կողմնորոշումը, իր Գլխամասային գրասենյակում կազմակերպել էր ճանաչողական և ուսուցողական միջոցառում դպրոցի Բնագիտամաթեմատիկական հոսքի Տնտեսագիտական ենթահոսքի աշակերտների համար:
Ավելի քան 20 աշակերտներ մասնակցեցին բանկի և բանկային գործի մասին ինտերակտիվ մեթոդով ներկայացվող բաց դասին. աշակերտները հարց ու պատասխանի միջոցով ծանոթացան բանկային գործի հիմնական առանձնահատկություններին, բանկային գործով զբաղվող մասնագետներին ներկայացվող գիտելիքների և հմտությունների պահանջներին, բացի դա, պարզ ու մատչելի ձևով մեկնաբանվեցին մի շարք ֆինանսական հասկացություններ և գործընթացներ, որոնք կօգնեն նրանց ապագայում ավելի հեշտ յուրացնել ակադեմիական գիտելիքներն՝ ուսանողի աթոռին:
Մեկ ժամից ավելի տևողությամբ բաց դասից հետո, աշակերտները շրջեցին Բանկի շքեղ կահավորված պատմական շենքում՝ ականատես լինելով սպասարկման սրահում տիրող աշխատանքային անցուդարձին:
ՙՀերացի» ավագ դպրոցի ուսուցիչները, ովքեր ուղեկցում էին աշակերտներին, իրենց շնորհակալությունը հայտնեցին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ղեկավարությանը դպրոցի տնօրինության առաջարկն ընդունելու և կազմակերպված ու գեղեցիկ միջոցառում անցկացնելու համար՝ վստահեցնելով, որ այս ձևաչափով համագործակցությունը լավ ազդեցություն է ունենալու աշակերտների մասնագիտական կողմնորոշման գործընթացում:

АРМБИЗНЕСБАНК принял у себя учащихся старшей школы “Гераци”
АРМБИЗНЕСБАНК, поддержав инициативу дирекции старшей школы “Гераци” и осознавая важность правильной профессиональной ориентации молодежи, организовал в Головном офисе Банка познавательное и обучающее мероприятие для учащихся Экономического потока Естественно-математического направления школы “Гераци”.
Более 20 студентов приняли участие на открытом уроке о банке и банковском деле, проведенного с использованием интерактивного метода обучения: с помощью ответов и вопросов учащиеся ознакомились основными особенностями банковского дела, с требованиями по части знаний и навыков, предъявляемых банковским специалистам. Кроме этого, простым и доступным способом были разъяснены финансовые концепции и процессы и, уже будучи студентом, это поможет им легче освоить академические знания.
После открытого урока, который длился более часа, студенты прошлись по роскошно обставленному историческому зданию Банка, и наблюдали за рабочим процессом в зале обслуживания.
Учителя старшей школы “Гераци”, которые сопровождали учеников, выразили свою благодарность руководству АРМБИЗНЕСБАНКА за то, что они поддержали инициативу дирекции старшей школы и провели хорошо организованное и красивое мероприятие, уверяя, что сотрудничество в таком формате будет иметь хорошее влияние на учашихся в деле выбора будущей профессии.