ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑ ԱՇԽԱՏԱՆՔԻ ՀԵՐԹԱԿԱՆ ՏՈՆԱՎԱՃԱՌԻՆ
Այսօր Կառավարական 3-րդ շենքին հարակից զբոսայգում  ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության  Զբաղվածության պետական գործակալության կողմից կազմակերպվել էր աշխատանքի տոնավաճառ, որին մասնակցում էր նաև ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ:
Միջոցառման ընթացքում  մասնակից  66 ընկերությունները հետաքրքրվողներին ներկայացրեցին ընդհանուր 450 թափուր աշխատատեղ՝ հավաքագրելով  համապատասխան մասնագետների մասին անհրաժեշտ տեղեկատվություն:
«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն, արդեն երկրորդ անգամ մասնակցելով աշխատանքի տոնավաճառին, շատերին հնարավորություն ընձեռեց մասնակցելու Բանկի կողմից հայտարարված թափուր աշխատատեղերի բաց մրցույթին, և հատկանշական է այն, որ դիմում-հայտեր կարող էին ներկայացնել նաև աշխատանքային փորձ չունեցող նորավարտ մասնագետները:
Բանկի տաղավարը ներկայացնում էին Աշխատակազմի աշխատակիցները:
Աշխատանքային տոնավաճառի նպատակն էր ստեղծել բարենպաստ միջավայր աշխատանք փնտրողների և գործատուների համար՝ նպաստելով զբաղվածության մակարդակի բարձրացմանը:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, ողջունելով կազմակերպիչների նախաձեռնությունը, փորձեց հնարավորին չափ ակտիվ մասնակցություն ունենալ տոնավաճառին:

АРМБИЗНЕСБАНК ПРИНЯЛ УЧАСТИЕ В ОЧЕРЕДНОЙ ЯРМАРКЕ ТРУДА
Сегодня в примыкающем к Правительственному дому 3 парке агентство «Государственной службы занятости» Министерства труда и социальных вопросов РА организовало ярмарку труда, в котором также принял участие АРМБИЗНЕСБАНК.
На мероприятии участвовали 66 компаний, которые представили заинтересованным лицам в общей сложности 450 вакансий, собрав необходимую информацию о соответствующих специалистах.
Поучаствовав в ярмарке труда уже во второй раз, ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” дал возможность многим лицам принять участие в объявленном Банком открытом конкурсе вакантных рабочих мест. Примечательно то, что заявки могли подавать также выпускники-специалисты без опыта работы.
Павильон Банка был представлен сотрудниками Аппарата.
Цель ярмарки труда заключалась в создании благоприятной среды для работодателей и ищущих работу, тем самым содействуя повышению уровня занятости.
Приветствуя инициативу организаторов, АРМБИЗНЕСБАНК попытался принять самое активное участие в ярмарке.