ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ստորագրել է փոխըմբռնման հուշագիր Միջազգային Համագործակցության Խնայողական Բանկերի Հիմնադրամի հետ
«Կովկասում պատասխանատու ֆինանսավորման» ծրագրի շրջանակում ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ-ն և Միջազգային Համագործակցության Խնայողական Բանկերի Հիմնադրամը (ՄՀԽԲՀ) կնքել են փոխըմբռնման հուշագիր, որը պետք է խթանի արդյունավետ վարկավորման գործընթացի զարգացումը Հայաստանում:
Համագործակցության ծրագրի նպատակն է նաև սպառողների ֆինանսական գրագիտության բարձրացումը, նրանց շահերի պաշտպանումը և այլ ոլորտներում հաստատության ներուժի ամրապնդումը:
Նշված ծրագիրը միտված է նաև աղքատության կրճատմանը, հատկապես` ծրագրում ընդգրկված երկրների գյուղական վայրերում: Բացի դա, ծրագիրը նպատակ ունի բարելավել վարկավորման տեխնոլոգիան՝ այդ կերպ կանխելով բազմակի վարկավորումը և նվազեցնելով վարկային ռիսկը:
Հուշագրի շրջանակներում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ աշխատակիցների համար կկազմակերպվեն վերապատրաստման դասընթացներ Բանկ հրավիրված արտասահմանցի փորձագետների կողմից:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, արժևորելով կորպորատիվ սոցիալական պատասխանատվության սկզբունքները, ինչպես նաև իր աշխատակիցների և հաճախորդների ֆինանսական գրագիտության մակարդակի բարձրացումը, մշտապես կարևորում է նմանատիպ նախաձեռնությունների իրականացումը և մեծ պատասխանատվությամբ մասնակից է դառնում Հայաստանում արդյունավետ վարկավորում ստեղծելու, հաճախորդին առավել հասանելի դառնալու և երկրում աղքատությունը կրճատելու ծրագրերին:

ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” и Фонд сберегательных банков для международного сотрудничества (ФСБМС) заключили Меморандум о взаимопонимании
В рамках программы “Ответственного финансирования на Кавказе” ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” и Фонд сберегательных банков для международного сотрудничества (ФСБМС) заключили Меморандум о взаимопонимании, который будет способствовать развитию эффективного кредитования в Армении.
Программа сотрудничества направлена на повышение финансовой грамотности потребителей, защиту их интересов и укрепление потенциала учреждения в других областях.
Данный проект также направлен на снижение уровня бедности, особенно в сельских районах стран, включенных в программу. Кроме того, программа направлена на улучшение технологии кредитования для предотвращения многократного кредитования и снижения кредитного риска.
В рамках Меморандума приглашенными иностранными специалистами будут организованы курсы переподготовки для сотрудников АРМБИЗНЕСБАНКА.
Осознавая важность принципов корпоративной социальной ответственности, а также повышения уровня финансовой грамотности своих работников и клиентов, АРМБИЗНЕСБАНК всегда придает большое значение реализации таких инициатив и с большой ответственностью участвует в программах по созданию эффективного кредитования в Армении, повышению степени доступности для клиента и аналогичных программ по сокращению бедности в стране.