«Մենք մեր զինվորի կողքին ենք»
Հայտնում ենք, որ ս.թ. հուլիսի 15-ին Արարատյան Հայրապետական թեմի առաջնորդարանում ամփոփվեց «Մենք մեր զինվորի կողքին ենք» խորագրով բարեգործական ծրագիրը, որը մեկնարկել էր դեռևս ս.թ. փետրվարի 15-ին, երբ Ս. Սարգիս զորավարի տոնի առթիվ տոնական միջոցառումների ու զորամասեր այցելությունների հետ մեկտեղ կազմակերպվեց բարեգործական ճաշկերույթ:
Ճաշկերույթի ընթացքում տարբեր անձինք և կազմակերպություններ, այդ թվում՝ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, հանգանակություն էին ցուցաբերել 2004 թվականից առ այսօր Արարատյան Հայրապետական թեմից ՀՀ սահմաններում զոհված զինվորների, առաջին կարգի հաշմանդամություն ստացած զինվորների ու ՀՀ զինված ուժերում երկու և ավելի զինծառայողներ ունեցող ընտանիքներին զորավիգ լինելու համար:
Ծրագրի ամփոփմանը նվիրված միջոցառումն անցավ ԱՀԹ Առաջնորդական փոխանորդ Տ. Նավասարդ Սրբազան արքեպիսկոպոսի նախագահությամբ, որին ներկա էր նաև ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը, ով մյուս մասնակիցների հետ կիսեց այն կարծիքը, որ նման ծրագրերը պետք է շարունակական լինեն և ընդլայնեն իրենց աշխարհագրությունը:
Միջոցառման ավարտին ինչպես բոլոր բարերարները, այնպես էլ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը, արժանացան Տ. Նավասարդ Արքեպիսկոպոս Կճոյանի օրհնությանն ու բարձր գնահատանքին:

Подведение итогов программы “МЫ РЯДОМ С НАШИМ СОЛДАТОМ”
15 июля с.г. в резиденции Араратской Патриаршей Епархии были подведены итоги благотворительной программы «Мы рядом с нашим солдатом», которая стартовала 15-го февраля текущего года, когда в связи с  праздником Святого Полководца Саркиса одновременно с посещением праздничных мероприятий и воинских частей был организован благотворительный обед.
Во время благотворительного обеда разные люди и организации, в том числе АРМБИЗНЕСБАНК, оказали пожертвование для оказания помощи семьям военнослужащих, погибших с 2004 года на границах Армении, военнослужащим инвалидам первой группы, а также семьям, давшим двух и более солдат.
Мероприятие прошло под председательством местоблюстителя предводителя Араратской епархии, архиепископ Навасард Кчоян, на котором присутствовал также Председатель правления ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Арсен Микаелян, который разделил с присутствующими то мнение, что подобные программы должны быть продолжены, а их географию нужно расширить.
В конце мероприятия, все благодетели, включая Председателя правления ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Арсена Микаеляна, удостоились благословения и высокой оценки архиепископа Навасарда Кчояна.