ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ԿՐԿԻՆ ՀՅՈՒՐԸՆԿԱԼԵԼ Է ՀԱՅԱԶԳԻ ԱՇԽԱՐՀԱՀՌՉԱԿ ԽԱՌՆԱՄԱՐՏԻԿ ԳԵՂԱՐԴ ՄՈՒՍԱՍԻԻՆ
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, որպես հովանավոր, կրկին հյուրընկալել է հայազգի աշխարհահռչակ խառնամարտիկ Գեղարդ Մուսասիին (Մովսեսյանին), ով մայիսի 16-ին UFC Fight Night 66-ի շրջանակում հերթական հաղթանակը տարավ այս անգամ Կոստաս Ֆիլիպուի հետ ունեցած մենամարտում:
Մրցամարտը, որը Գեղարդի համար UFC-ում 6-րդն է Strikeforce-ից տեղափոխվելուց հետո, տեղի է ունեցել Ֆիլիպինների մայրաքաղաք Մանիլայում: Մենամարտի 3 ռաունդներում առավելությունը եղել է Մուսասիի կողմը, և արդյունքում նա ժյուրիի գնահատականներով ճանաչվել է հաղթող:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ մայիսի 29-ին տեղի ունեցած հանդիպման ժամանակ Գեղարդը պատմեց մենամարտի ուշագրավ պահերի և հակառակորդի մասին, ինչպես նաև նշեց, որ հաջորդ մենամարտը նախատեսվում է այս տարի սեպտեմբերին, Ճապոնիայում:
Մուսասին նաև շնորհակալություն հայտնեց իր հայաստանյան բանկին՝ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻՆ՝ մշտապես աջակցելու և քաջալերելու համար:

БОЕЦ СМЕШАННЫХ ЕДИНОБОРСТВ ГЕГАРД МУСАСИ ВНОВЬ ПОБЫВАЛ В ГОСТЯХ У АРМБИЗНЕСБАНКА
АРМБИЗНЕСБАНК, в качестве спонсора, вновь принял у себя всемирно известного армянского бойца смешанных единоборств Гегарда Мусаси, который на турнире UFC Fight Night 66, одержал очередную победу в поединке с Костасом Филипу.
6-ой по счету матч для Гегарда в UFC после перевода из Strikeforce состоялся 16 мая с.г. в Маниле, столице Филиппин. В 3-х раундах поединка преимущество было на стороне Мусаси, и по оценкам жюри он был признан победителем.
Во время встречи, состоявшейся 29 мая в АРМБИЗНЕСБАНКЕ, Гегард рассказал о заслуживающих внимания моментах и сопернике, а также отметил, что его следующий поединок запланирован на сентябрь этого года, в Японии.
Мусаси также выразил благодарность АРМБИЗНЕСБАНКУ, своему армянскому банку, за постоянную поддержку и поощрение.