ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ մասնակցում է «Իմ ֆինանսների ամիս» ծրագրին
Ս.թ. ապրիլի 1-ից մեկնարկել է «Իմ  ֆինանսների  ամիս» անձնական ֆինանսների վերաբերյալ լայնածավալ միջոցառումների ծրագիրը, որի կազմակերպիչներն են Հայաստանի Հանրապետության Կենտրոնական բանկը և ֆինանսական մի շարք կառույցներ ու կազմակերպություններ:
Ծրագիրը, որով կարևորվում է անձնական ֆինանսների ադյունավետ կառավարումը, անց է կացվում երրորդ անգամ:
Կազմակերպիչները նպատակ ունեն նպաստել հասարակության շրջանակում ֆինանսական գիտելիքների և հմտությունների զարգացմանը. օրինակ՝ ինչպե՞ս կատարել արդյունավետ խնայողություններ, պլանավորել եկամուտներն ու ծախսերը, խուսափել պարտքի բեռից,  ո՞ւմ   դիմել  սեփական իրավունքները   պաշտպանելու  համար և այլն:
ՙԻմ ֆինանսների ամիս՚ միջոցառմանը, ինչպես միշտ, մասնակցում է ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ. ապրիլի 28-ին ՀՀ Կենտրոնական բանկում «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Ուսումնական կենտրոնի տնօրեն Արսեն Հովասափյանը թիրախային լսարանի համար կանցկացնի ՙՀՀ բանկային համակարգի կարգավորման ուղղությունները՚ թեմայով բաց սեմինար:
Նշենք, որ ֆինանսական միամսյակի ընթացքում կանցկացվեն տարբեր թեմաներով այլ սեմինարներ, կիրականացվեն ուսուցողական ու տեղեկատվական ինտերակտիվ միջոցառումներ, քննարկումներ և  այլն:

АРМБИЗНЕСБАНК участвует в программе “Месяц моих финансов”
1-го апреля с.г. стартовала программа "Месяц моих финансов" - масштабное мероприятие по части эффективного управления личными финансами. Организаторами программы являются Центробанк Армении и ряд финансовых институтов и организаций.
Программа осуществляется в Армении уже третий год подряд и направлена на усиление и углубление знаний и навыков общества в области финансов: к примеру, как делать эффективные сбережения, правильно планировать расходы и доходы, избегать бремени задолженности, куда обратиться чтобы защищать собственные права и т.п.
В мероприятии "Месяц моих финансов", как всегда, принимает участие АРМБИЗНЕСБАНК. 28-го апреля директор Учебного центра ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Овасапян в Центральном банке РА проведет для целевой аудитории открытый семинар на тему “Направления регулирования банковской системы РА”.
В течение месяца финансов будут проводится другие семинары по различным темам, поучительные и информационные интерактивные мероприятия, дискуссии и т.д.