«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն տեղեկացնում է, որ փոփոխություններ են կատարվել Բանկի կողմից սպասարկվող ֆիզիկական անձանց ներքոնշյալ հաշիվների սպասարկման պայմաններում և 2017 թվականի ապրիլի 18-ից գործելու են հետևյալ տոկոսադրույքները՝
• պետական նպաստների սպասարկման բանկային հաշվի մնացորդի նկատմամբ կիրառվող տարեկան անվանական տոկոսադրույքի չափը՝ 0.01% (հաշվի արժույթը ՝ ՀՀ դրամ).
• ցպահանջ ավանդի / բանկային հաշվի մնացորդի նկատմամբ կիրառվող տարեկան անվանական տոկոսադրույքի չափը՝ 0.01% (հաշվի արժույթը՝ ԱՄՆ դոլար, Եվրո և այլ արժույթ, բացառությամբ ՌԴ ռուբլու).
• քարտային հաշվի մնացորդի նկատմամբ կիրառվող տարեկան անվանական տոկոսադրույքի չափը՝ 0.01% (հաշվի արժույթը՝ ԱՄՆ դոլար, Եվրո):
ՀՀ դրամով և ՌԴ ռուբլով ցպահանջ ավանդի / բանկային հաշվի և քարտային հաշվի մնացորդի նկատմամբ կիրառվող տարեկան անվանական տոկոսադրույքները չեն փոփոխվել:
Վերոնշյալ տոկոսադրույքները կկիրառվեն ֆիզիկական անձանց գործող և նոր բացվող հաշիվների նկատմամբ 18.04.2017թվականից:

ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» сообщает, что изменились условия обслуживания нижеследующих счетов физических лиц, обслуживаемых Банком. С 18-го апреля 2017 года будут действовать следующие процентные ставки:
годовая номинальная процентная ставка, применяемая к остатку банковского счета для обслуживания государственных пособий  0.01% (валюта счета – драм РА);
годовая номинальная процентная ставка, применяемая к остатку депозита до востребования / банковского счета – 0.01% (валюта счета – доллар США, Евро и другая валюта, кроме Российского  рубля);
годовая номинальная процентная ставка, применяемая к остатку карточного счета – 0.01% (валюта счета – доллар США, Евро).
Годовые номинальные  процентные  ставки, применяемые к остатку депозита до востребования / банковского счета и карточного счета в драмах РА и Российских рублях не изменились.
Указанные выше процентные  ставки будут применяться к действующим и новым счетам физических лиц с 18.04.2017 года.