ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑ «ԲԻԶՆԵՍ, ՀԱՂՈՐԴԱԿՑՈՒԹՅՈՒՆ ԵՎ ԹՎԱՅԻՆ ԱՇԽԱՐՀ. ՀԱՅԱՍՏԱՆ 2016» ԽՈՐԱԳՐՈՎ ԳԻՏԱԺՈՂՈՎԻՆ
Ս.թ. ապրիլի 5-ին Երևանի պետական համալսարանի Պալայանների անվան դահլիճում Հասարակայնության հետ կապերի հայաստանյան ասոցիացիայի (APRA) և ՙSPRING՚ PR ընկերության կազմակերպչական նախաձեռնությամբ տեղի ունեցավ «Բիզնես, հաղորդակցություն և թվային աշխարհ. Հայաստան 2016՚ խորագրով գիտաժողովը, որին մասնակցում էր նաև ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ:
Գիտաժողովին ելույթներով հանդես եկած Հայաստանի տեղական և միջազգային բիզնես կազմակերպությունների հաղորդակցությունների ստորաբաժանումների ղեկավարների, տնօրենների և առաջատար մասնագետների շարքում էր ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ Աշխատակազմի Գովազդի և հասարակայնության հետ կապերի աշխատանքային խմբի ղեկավար Արման Տոնիկյանը, ով գիտաժողովի մասնակիցներին և հյուրերն ներկայացրեց ՙՀասարակայնության հետ կապերի կառավարման առանձնահատկությունները ՀՀ առևտրային բանկերում՚ թեմայով գիտավերլուծական զեկույցը:
Հաղորդակցության և բիզնեսի ոլորտներում տեղի ունեցող գործընթացների և ձեռքբերումների ներկայացման, խնդիրների ու զարգացման միտումների վերհանման, ոլորտի առաջատար մասնագետների միջև գիտական համագործակցության ամրապնդման նպատակով կազմակերպված գիտաժողովի մեկնարկը տրվեց ՀՀ Նախագահի «Հանրային կապերի և տեղեկատվության կենտրոն» ՊՈԱԿ տնօրեն Արա Սաղաթելյանի կողմից:
Գիտաժողովի հատուկ հյուրերն էին Միջազգային հաղորդակցության խորհրդատուների կազմակերպության (ICCO) նախագահ, Դավոսի Հաղորդակցության համաշխարհային ֆորում կոմիտեի համանախագահ, Պրահայի H+K Strategies ընկերության նախագահ, Բուլղարիայի M3 Communications Group ընկերության գործադիր տնօրեն և խորհրդի նախագահ Մաքսիմ Բեհարը և  Դավոսի Հաղորդակցության համաշխարհային ֆորում ասոցիացիայի նախագահ (WCF Davos General Director) Յանինա Դուբեյկովսկայան, ովքեր նույնպես հանդես եկան ելույթներով և ներկայացրեցին հաղորդակցության ոլորտում միջազգային փորձը:
Գիտաժողովի թե կազմակերպիչները, թե մասնակիցները հույս հայտնեցին, որ նման ձևաչափով միջոցառման կազմակերպումը կկրի պարբերական բնույթ, ինչը կնպաստի ոլորտում խնդիրների արագ և արդյունավետ լուծմանը:

АРМБИЗНЕСБАНК ПРИЯНЛ УЧАСТИЕ В НАУЧНОЙ КОНФЕРЕНЦИИ “БИЗНЕС, КОММУНИКАЦИЯ И ЦИФРОВОЙ МИР: АРМЕНИЯ 2016”
Уважаемые клинеты и партнеры,
5 апреля с.г. в зале им. Палаянов Ереванского государственного университета по инициативе Армянской ассоциации по связям с общественностью (APRA) и PR компании “SPRING” состоялась научная конференция “Бизнес, коммуникация и цифровой мир: Армения 2016”, в которой принял участие также АРМБИЗНЕСБАНК.
Среди выступавших на конференции руководителей, директоров и ведущих специалистов местных и международных бизнес организаций Армении был руководитель рабочей группы по Рекламе и связям с общественностью ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Арман Тоникян, который представил участникам и гостям научной конференции научно-аналитический доклад на тему “Особенности управления связями с общественностью в коммерческих банках РА”.
Научную конференцию, организованную для представления текущих процессов и достижений в сфере коммуникации и бизнеса, выявления задач и тенденций развития, укрепления начуного сотрудничества между ведущими специалистами в этой области, открыл директор “Центра общественных связей и информации” Аппарата Президента Республики Армения ГНКО Ара Сагателян.
Особыми гостями научной конференции были президент Международной организации компаний-консультантов в области коммуникаций (ICCO), сопредседатель Комитета всемирного форума по коммуникациям в Давосе, президент компании H+K Strategies (Прага), исполнительный директор и председатель совета компании M3 Communications Group (Болгария) Максим Бехар и президент ассоциации Всемирного форума по коммуникациям в Давосе (WCF Davos General Director) Yanina Dubeykovskaya, которые также выступили с речью и представили международный опыт в области коммуникации.
Организаторы и участники конференции выразили надежду, что мероприятие такого формата будет носить регулярный характер и будет способствовать быстрому и эффективному решению проблем.