ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ աշխատակիցն ապահովագրական պրոդուկտների վաճառքի ամենաբարձր ցուցանիշն է գրանցել
Ամփոփվեց ՙՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ՚ ապահովագրական ընկերության կողմից «Ապահովագրական պրոդուկտների լավագույն վաճառող» խորագրով 2015թ. նոյեմբերի 5-ից մինչև ս.թ. փետրվարի 5-ն անցկացված մրցույթը, որին մասնակցում էին գործընկեր վեց ՀՀ առևտրային բանկերի,  այդ թվում՝ «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ աշխատակիցները:
Մրցույթի հիմնական նպատակը ապահովագրական պրոդուկտների գործակալական վաճառքների զարգացումն ու ապահովագրական ծառայությունների տարածումն էր:
Մրցակից բանկերի աշխատակիցների շարքում ապահովագրական պրոդուկտների վաճառքի և կնքված պայմանագրերի քանակով ամենաբարձր ցուցանիշը գրանցվել է ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ Գլխամասային գրասենյակի վարկային ստորաբաժանման աշխատակցուհի Հ. Աղինյանի կողմից, ում պարգևատրումով էլ սկսվեց մրցանակների հանձնման հանդիսավոր արարողությունը:
Նշենք, որ մրցույթի մյուս մրցանակակիրներից մեկը կրկին ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚  ՓԲԸ-ից է՝ ՙՆոր-Նորք՚ մասնաճյուղի վարկային ստորաբաժանման աշխատակից Մ. Կարապետյանը:
Ինչպես տեղեկացրեցին ՙՌՈՍԳՈՍՍՏՐԱԽ ԱՐՄԵՆԻԱ՚ ապահովագրական ընկերության գրասենյակից, մրցույթի հետ կապված սպասումներն ամբողջությամբ արդարացվել են, քանի որ առևտրային բանկերի աշխատակիցների կողմից կնքված պայմանագրերի քանակը կրկնապատկվել է՝ նախորդ տարվա նույն ժամանակահատվածի համեմատությամբ աճելով մոտ 57%-ով:

Самый высокий показатель объема продажи страховых продуктов зарегистрировал сотрудник АРМБИЗНЕСБАНКА
Подведены итоги конкурса “Лучший продавец страховых продуктов”, проведенного с 5-го ноября 2015г. по 5-ое февраля с.г. страховой компанией “РОСГОССТРАХ АРМЕНИЯ”. В конкурсе принимали участие сотрудники шести коммерческих банков Армении, в том числе ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК”.
Основной целью конкурса является развитие агентских продаж страховых продуктов и распространение страховых услуг.
Самый высокий показатель по продаже страховых продуктов и количеству заключенных договоров зарегистрирован сотрудницей кредитного подразделения Головного офиса ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” А. Агинян,  награждением которой началась церемония вручения призов.
Примечательно, что среди друхих призеров конкурса снова был сотрудник кредитного подразделения филиала “Нор-Норк” ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” М. Карапетян.
По сообщению страховой компании “РОСГОССТРАХ АРМЕНИЯ” ожидания связанные с конкурсом полностью оправданы, так как число договоров заключенных сотрудниками коммерческих банков удвоилось, увеличившись почти на 57% по сравнению с аналогичным периодом прошлого года.