ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ՆՈՐ ՄԱՍՆԱՃՅՈՒՂԸ ՍԵՎԱՆՈՒՄ Է
Հոկտեմբերի 10-ին "ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ" ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը և Գեղարքունիքի մարզպետ Ռաֆիկ Գրիգորյանը բարձրաստիճանի հյուրերի, գործընկերների և Բանկի աշխատակիցների ներկայությամբ հանդիսավոր կերպով բացեցին "ՍԵՎԱՆ" մասնաճյուղը, որը մարզում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ 3-րդ մասնաճյուղն է:
Ընդարձակ և հարմարավետ տարածք հաճախորդներին պատշաճ ձևով սպասարկելու և գործնական հանդիպումներ կազմակերպելու համար… Այդպիսին է ք. Սևան, Սայաթ-Նովա փողոց 13/14 հասցեում գտնվող ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ նորաբաց "ՍԵՎԱՆ" մասնաճյուղը:
Սևանի տարածաշրջանի Ծաղկունքի սրբ Սարգիս և Ցամաքաբերդի սրբ Գևորգ եկեղեցիների հոգևոր հովիվ Տեր Նշան քահանա Սարգսյանը նորաբաց մասնաճյողում օրհնության կարգ կատարեց, որից հետո Բանկի հմուտ աշխատակիցները հյուրերին ներկայացրեցին մասնաճյուղի կողմից մատուցվող բարձրորակ ծառայությունները, դրանց սակագներն ու պայմանները:
"ՍԵՎԱՆ" մասնաճյուղում բոլոր հաճախորդներին հասանելի կլինեն ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ կողմից առաջարկվող մատչելի վարկատեսակները, գրավիչ պայմաններով ժամկետային ավանդները, միջազգային արագ դրամական փոխանցումների համակարգերը և այլ ֆինանսական ծառայություններ:
«Սևան համայնքում, որը համարվում է զբոսաշրջային-առողջարանային բնակավայր, սոցիալ-տնտեսական զարգացման առաջնահերթություններից կարևորվում է փոքր և միջին բիզնեսի զարգացումը, ուստի այս  տարածաշրջանում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ "ՍԵՎԱՆ" մասնաճյուղի  բացումը պայմանավորված է տնտեսական ծրագրերի աջակցման, ինչպես նաև անհատներին մրցակցային և որակյալ բանկային ծառայություններ մատուցելու անհրաժեշտությամբ, - նշում է «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Արսեն Միքայելյանը:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ այս տարի արդեն 7-րդ մասնաճյուղն է բացում, որտեղ կրկին պահպանված են որակի և հուսալիության սկզբունքները:

НОВЫЙ ФИЛИАЛ АРМБИЗНЕСБАНКА В СЕВАНЕ
Просторное и удобное помещение для надлежащего обслуживания клиентов и организации делвоых встреч ... Таков новый филиал “СЕВАН” АРМБИЗНЕСБАНКА, расположенный по адресу г. Севан, ул. Саят-Нова 13/14.
10-го октября, Председатель правления ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Микаелян и губернатор Гегаркуникского марза Рафик Григорян, в присутствии высокопоставленных гостей, деловых партнеров и сотрудников Банка, в торжественной обстановке открыли филиал "СЕВАН" – третий по  счету филиал АРМБИЗНЕСБАНКА в этом марзе.
Духовный пастырь церкви Св. Саргиса в Цахкунке и церкви Св. Геворга в Цамакаберде Севанского региона священник Ншан Саргсян совершил в новом филиале обряд освещения, после чего команда умелых сотрудников Банка представила гостям предоставляемые филиалом высококачественные услуги, их тарифы и условия.
Линейка недорогих кредитов, срочные вклады по привлекательным условиям, системы быстрых международных денежных переводов и другие финансовые услуги АРМБИЗНЕСБАНКА уже доступны всем клиентам филиала "СЕВАН".
"В городе Севан, который считается курортно-туристическим населенным пунктом, важное значение в числе приоритетов социально-экономического развития придается развитию малого и среднего бизнеса, следовательно открытие филиала "СЕВАН" ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” в этом регионе обусловлено необходимостью оказания содействия экономическим программам, предоставления конкурентных и качественных банковских услуг физическим лицам", отметил Председатель правления ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК" Арсен Микаелян.
АРМБИЗНЕСБАНК открывает за этот год уже 7-ой филиал, где снова соблюдены  принципы качества и надежности.