ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑ ԽՆԱՅՈՂՈՒԹՅՈՒՆՆԵՐԻ ՄԻՋԱԶԳԱՅԻՆ ՕՐՎԱՆ ՆՎԻՐՎԱԾ ԷՔՍՊՈՅԻՆ
Հոկտեմբերի 31-ին Երևանի կենտրոնում՝ Հյուսիսային պողոտայում, ՀՀ Կենտրոնական Բանկի և Միջազգային համագործակցության գերմանական խնայբանկերի հիմնադրամի (ԳԽՀ) կողմից անցկացվեց արդեն ավանդական դարձած Ֆինանսական հինգերորդ էքսպոն` նվիրված Խնայողությունների միջազգային օրվան:
Միջոցառմանն իր ակտիվ մասնակցությունն ունեցավ նաև «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ-ն:
Բացօթյա ցուցահանդես-էքսպոյի ընթացքում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ աշխատակիցները հետաքրքրվողներին ներկայացրեցին Բանկի կողմից առաջարկվող ժամկետային ավանդների պայմանները՝ տրամադրելով տեղեկատվական նյութեր պարունակող թղթապանակներ:
Ֆինանսական կրթման խորհրդանշական օրն էլ ավելի հետաքրքիր դարձնելու նպատակով ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ անցորդների համար կազմակերպել էր նպատակային խաղ, որին մասնակցողները մրցանակ ստանալու համար պետք է փորձեին տալ ճիշտ պատասխան ֆինանսների վերաբերյալ տրված հարցին:
Միջոցառման կազմակերպիչներն ու մասնակիցները փորձեցին բարձրացնել հասարակության շրջանում ֆինանսական գիտելիքների մակարդակը, բացատրել անձնական ֆինանսների անսխալ կառավարման առանձնահատկությունները՝ խթանելով խնայողություններ կատարելու նախաձեռնությունը:
Հիշեցնենք, որ Խնայողություների միջազգային օրը որոշվել է Իտալիայի Միլան քաղաքում տեղի ունեցած Խնայբանկերի առաջին միջազգային կոնգրեսում, 1924 թվականին: 1989թ. այն պաշտոնապես ամրագրվել է ՄԱԿ-ի կողմից, իսկ 2012թ. Հայաստանը համալրել է Խնայողությունների միջազգային օրը նշող երկրների ցանկը:

АРМБИЗНЕСБАНК БЫЛ ПРЕДСТАВЛЕН НА ВЫСТАВКЕ, ПОСВЯЩЕННОЙ МЕЖДУНАРОДНОМУ ДНЮ СБЕРЕЖЕНИЙ
31 октября, в центре Еревана на Северном проспекте Центральный банк РА и Фонд немецких сберегательных банков международного сотрудничество провели уже ставшую традиционной 5-ю по счету финансовую выставку-экспо, посвященную Международному дню сбережений.
На мероприятии активное участие приняло также ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК”.
Во время выставки под открытым небом сотрудники АРМБИЗНЕСБАНКА представили заинтересованным лицам условия предлагаемых Банком срочных вкладов предоставив им папки с информационными материалами.
Для того, чтобы символический день финансового образования стал более интересным АРМБИЗНЕСБАНК организовал целевую игру для прохожих. Чтобы  получить приз участники игры должны были попытаться дать правильный ответ на вопрос финансового характера.
Организаторы и участники мероприятия попытались поднять уровень финансовых знаний среди населения, объяснить особенности безошибочного управления личными финансами, стимулируя инициативу делать сбережения.
Следует напомнить, что 31 октября был объявлен Международным днем сбережений во время первого Международного конгресса сберегательных банков в Милане в 1924 году. Международный день сбережений был официально принят в 1989 году по резолюции ООН, а в 2012 году Армения вошла в список стран, отмечающих Международный день сбережений.