ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ակտիվ մասնակցությունը խնայողություններին նվիրված միջոցառումներին
Խնայողություններին նվիրված միջոցառումներն այս տարի նախաձեռնել և համակարգում էր Գերմանական խնայբանկերի հիմնադրամը՝ Հայաստանի բանկերի միության, Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի և մի շարք ֆինանսական կազմակերպությունների մասնակցությամբ և աջակցությամբ:
Միջոցառումների ծրագրով ՀՀ մարզերում և մայրաքաղաքում կազմակերպվել են տարբեր ձևաչափերով հանդիպումներ, քննարկումներ, խաղ-մրցույթներ և ցուցահանդես, որոնց իր ակտիվ մասնակցությունն է ունեցել ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ:
Ս.թ. հոկտեմբերի 30-ին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ Վարչության նախագահի խորհրդական Անի Ղամբարյանը թիրախային լսարանի համար անցկացրեց սեմինար ՙԽնայողությունների մասին իրազեկում, խնայողական հաշիվներ՚ թեմայով:
Խնայողությունների միջազգային օրը Բանկի ՙԱշտարակ՚ մասնաճյուղում անցկացվեց խնայողությունների խաղարշավ, որի հաղթող հինգ մասնակիցների համար, որպես նվեր, ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ արդեն ձևակերպվել են ժամկետային ավանդներ՝ Գերմանական խնայբանկերի հիմնադրամի միջոցների հաշվին:
Նույն օրը Հայաստանի բանկերի միությունում ամփոփվեցին «Խնայում ենք բանկի միջոցով» և «Ավանդը խնայողության ապահով տեսակ է» թեմաներով ինֆոգրաֆիկ հեղինակային աշխատանքների մրցույթի արդյունքները և հայտարարվեցին լավագույն չորս աշխատանքների հեղինակների անունները, որոնցից մեկին էլ՝ 4-րդ կուրսի ուսանողուհի, ապագա ֆինանսիստ Անի Գինովյանին հանձնվեց ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ սեփական միջոցների հաշվին 50,000 դրամ գումարով ժամկետային ավանդ ձևակերպելու հավաստագիրը:
Ֆինանսների կառավարմանը նվիրված միջոցառումներն ամփոփվեցին Ֆինանսական 6-րդ էքսպոյով, որն այս տարի անցկացվեց ՙRossia Mall՚ առևտրի կենտրոնում: Ցուցահանդեսի ընթացքում ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ներկայացավ իր կողմից մատուցվող ծառայություններով, փորձեց հասարակության շրջանում բարձրացնել ֆինանսական գիտելիքների մակարդակը, բացատրել անձնական ֆինանսների կառավարման առանձնահատկությունները՝ խթանելով խնայողություններ կատարելու նախաձեռնությունը:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, ամփոփելով ֆինանսական կրթմանն ու խնայելու մշակույթի զարգացմանն ուղղված միջոցառումները, կրկին վստահեցնում է, որ այսօրվա խնայողությունները Ձեր վաղվա ներդրումներն են…

АРМБИЗНЕСБАНК активно участвует в мероприятиях, посвященных дню сбережений
Мероприятия, посвященные дню сбережений в этом году инициировал и координировал Фонд немецких сберегательных банков при участии и поддержке Союза банков Армении, Фонда гарантирования возмещения вкладов и ряда финансовых организаций.
В рамках этих мероприятий, в столице и в марзах Армении были организованы встречи, дискусии, конкурсные игры и выставка в разных форматах, в которых активно участвовал  АРМБИЗНЕСБАНК.
30-го октября с.г. советник  Председателя правления АРМБИЗНЕСБАНКА Ани Гамбарян провела для целевой группы семинар на тему “Осведомленность о сбережениях: сберегательные счета".
В международный день сбережений в филиале “Аштарак” АРМБИЗНЕСБАНКА был организован конкурс ко дню сбережений. Для пяти победителей конкурса в АРМБИЗНЕСБАНКЕ в качестве подарка уже оформлены срочные вклады за счет средств Фонда немецких сберегательных банков.
В тот же день в Союзе банков Армении были подведены итоги конкурса авторских работ по инфографике на тему “Делаем сбережения с помощью банка” и “Вклад как безопасный вид сбережений” и были объявлены имена авторов 4-х наилучших работ, одному из которых - студентке 4-го курса, будущему финансисту Ани Гиновян вручили сертификат срочного депозита на сумму 50,000 драм за счет собственных средств АРМБИЗНЕСБАНКА.
Мероприятия, посвященные управлению финансами,  завершились 6-ым по счету выставкой финансовой индустрии, которая в этом году прошла торговом центре “Rossia Mall”. В ходе выставки АРМБИЗНЕСБАНК представил свои услуги пытаясь повысить уровень финансовых знаний среди населения и объяснить особенности управления личными финансами, поощряя инициативу делать сбережения.
Подведя итоги мероприятий, направленных на финансовое воспитание и развитие культуры сбережений АРМБИЗНЕСБАНК опять же уверяет, что сегодняшние сбережения - это завтрашние инвестиции ...