ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ խրախուսում է խնայելը
Հայաստանի բանկերի միությունը և Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամը Խնայողությունների միջազգային օրվա կապակցությամբ ս.թ. հոկտեմբերի 31-ին Հայաստանի բանկերի միությունում կազմակերպել էին կլոր սեղան հանդիպում, որին մասնակցեց նաև ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ:
Բանկերի ներկայացուցիչների և ուսանողների ներկայությամբ ամփոփվեցին ԱՀԵՀ-ի և ՀԲՄ-ի կողմից  համատեղ կազմակերպված «Խնայում ենք բանկի միջոցով» և «Ավանդը խնայողության ապահով տեսակ է» թեմաներով ինֆոգրաֆիկ հեղինակային աշխատանքների մրցույթի արդյունքները և հայտարարվեցին լավագույն չորս աշխատանքների հեղինակների անունները՝ Անի Գինովյան, Մերի Ծառուկյան, Աննա Գասպարյան և Լուսինե Բաղդասարյան:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ Աշխատակազմի ղեկավար Մարի Ստեփանյանը խրախուսական մրցանակը` Բանկի սեփական միջոցների հաշվին 50,000 դրամ գումարով ժամկետային ավանդի ներդրման հավաստագիրը հանձնեց Հայաստանի ազգային ագրարային համալսարանի Տնտեսագիտական ֆակուլտետի Ֆինանսների կառավարում ամբիոնի 4-րդ կուրսի ուսանողուհի Անի Գինովյանին ՙԽնայում ենք բանկի միջոցով՚ թեմայով ինֆոգրաֆիկ հեղինակային աշխատանքի համար:
Կլոր սեղանի շուրջ Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամի տնօրեն Հերմինե Հարությունյանի կողմից ներկայացվեցին ՀՀ բանկային համակարգում ֆիզիկական անձանց ավանդների ամփոփ ցուցանիշները, որոնք զգալի աճ են գրանցել, ընդ որում՝ ավանդատուների թիվը շարունակում է  աճել, ինչը վկայում է բանկերի հանդեպ ունեցած վստահության մասին:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ մշտապես սատարում է գեղեցիկ և խոստումնալից գաղափարները, խրախուսում է նաև ցանկացած նախաձեռնություն, որով կարող է կերտվել ապագայի հուսալի ճանապարհը…

АРМБИЗНЕСБАНК поощряет сбережения
31 октября с.г., в связи с Международным днем сбережений, Союз банков Армении и Фонд гарантирования и возмещения вкладов организовали в Союзе банков Армении встречу за круглым столом, на котором также участвовал АРМБИЗНЕСБАНК.
В присутствии представителей банков и студентов были подведены итоги  организованного Союзом банков Армении совместно с Фондом гарантирования и возмещения вкладов конкурса авторских работ по инфографике на тему “Делаем сбережения с помощью банка” и “Вклад как безопасный вид сбережений”, а также объявили имена авторов 4-х наилучших работ: Ани Гиновян, Мери Царукян, Анна Гаспарян и Лусине Багдасарян.
Руководитель Аппарата АРМБИЗНЕСБАНКА Мари Степанян вручила поощрительный приз – сертификат о внесении срочного депозита на сумму 50,000 драм за счет собственных средств Банка студентке 4-го курса кафедры по Управлению финансами Экономического факультета Национального аграрного университета Армении Ани Гиновян за авторскую работу по инфографике на тему “Делаем сбережения с помощью банка”.
За круглым столом директор Фонда гарантирования и возмещения вкладов Эрмине Арутюнян представила сводные показатели по вкладам физических лиц в банковской системе РА,  по которым отмечается значительный рост, при этом, число клиентов продолжает расти, что является свидетельством доверия к банкам.
АРМБИЗНЕСБАНК всегда поддерживает красивые и перспективные идеи, а также поощряет любую инициативу, при помощи которой можно проложить надежную дорогу в будущее ...