ՊԱՐԳԵՎԱՏՐՈՒՄ ՀՀ ՆԱԽԱԳԱՀԻ ՆՍՏԱՎԱՅՐՈՒՄ
Հայրենիքին մատուցած ծառայությունների համար երկրորդ աստիճանի շքանշանով է պարգևատրվել ՙՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ՚ ՓԲԸ Խորհրդի նախագահ Վիտալի Գրիգորյանցը…
Ս.թ. սեպտեմբերի 26-ին ՀՀ Նախագահի նստավայրում պետական օրհներգով մեկնարկեց Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումները համակարգող պետական հանձնաժողովի 6-րդ նիստը, որի օրակարգով էլ նախատեսված էր պարգևատրման արարողությունը:
Հայրենիքի բարձր պարգևներին արժանացան Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների կազմակերպման և անցկացման աշխատանքներին ցուցաբերած աջակցության համար Հայաստանի և Սփյուռքի մի խումբ բարերարներ և գործարարներ. ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ միակ բաժնետեր, Խորհրդի նախագահ Վիտալի Գրիգորյանցը, դրսևորելով բարի կամք, մշտապես իր նշանակալից ներդրումն է ունեցել համազգային նշանակության գործերում, ինչպես նաև զորավիգ է եղել Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների, հատկապես ՙԱրարատի ստորոտին՚ միջազգային մեդիաֆորումի կազմակերպմանը:
ՀՀ Նախագահ Սերժ Սարգսյանը շնորհակալություն հայտնեց ներկաներին  աշխարհին հասանելի դարձած Մեծ եղեռնի 100-րդ տարելիցի միջոցառումներին սատարելու համար:
ՀՀ պետական պարգևը ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ Խորհրդի նախագահի համար շատ թանկ է և պարտավորեցնող, բացի դա, այն ապացույցն է բոլոր գործերի օգտակարության, որով գործարար բարերարները ոգևորվում և շարժվում են առաջ:

ВРУЧЕНИЕ НАГРАД В РЕЗИДЕНЦИИ ПРЕЗИДЕНТА РА
За заслуги перед Отечеством Председатель Совета  ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК” Виталий Григорьянц награжден орденом второй степени...
26 сентября с.г. в резиденции Президента РА под государственным гимном стартовал 6-ое заседание Государственной комиссии по координации мероприятий, посвященных 100-летней годовщине Геноцида армян, повесткой дня которого была предусмотрена церемония награждения.
За действенное содействие работам по организации и проведению мероприятий, посвященных 100-летней годовщине Геноцида армян, ряд меценатов и предпринимателей из Армении и Диаспоры награждены высокими государственными наградами. Среди награжденных был единственный акционер, Председатель Совета  АРМБИЗНЕСБАНКА Виталий Григорьянц. Демонстрирующий добрую волю, он всегда внес свой значительный вклад в дела общенациональной важности, а также содействовал в организации мероприятий, посвященных 100-летней годовщине Геноцида армян, особенно международного медиафорума “У подножия Арарата”.
Президент РА Серж Саргсян поблагодарил присутствующих за содействие в проведении мероприятий, посвященных 100-летней годовщине Геноцида армян. Мероприятия довели наш призыв до всех с высоким звучанием.
Государственная награда не только очень дорога для Председателя Совета АРМБИЗНЕСБАНКА, но и обязывающая, и кроме этого является доказательством полезности всех дел, которой же  воодушевляются меценаты  и двигаются вперед.