ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ աշխատակիցները, կարևորելով մայրաքաղաքում իրականացվող կանաչապատման և մաքրման աշխատանքները, ս.թ. նոյեմբերի 12-ին հերթական անգամ մասնակցեցին Երևանի  քաղաքապետարանի կողմից հայտարարված համաքաղաքային ծառատունկ-շաբաթօրյակին:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ 15-ից ավելի աշխատակիցները կրկին տնկիներ տնկեցին Եռաբլուրի հարակից անտառային գոտում, որն ապահովված է ոռոգման համակարգով: Բանկի աշխատակիցները Մալաթիա-Սեբաստիա վարչական շրջանի սպասարկող անձնակազմի ուղղորդմամբ, բացի նոր տնկիներից, ջրեցին նաև նախկինում տնկված ծառերը:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ մշտապես աջակցում է նման նախաձեռնություններին և կոչ է անում բոլորին  ցուցաբերել սրտացավ ու հոգատար վերաբերմունք շրջակա կանաչ միջավայրը պահպանելու և այդպիսի տարածքներն ավելացնելու համար:

Посадка деревьев 2016
Сотрудники АРМБИЗНЕСБАНКА, осозновая важность осуществляемых в столице работ по озеленению и очистке столицы, 12-го ноября с.г., в очередной раз приняли участие в объявленном мэрией Еревана общегородском субботнике по посадке деревьев.
Свыше 15-и сотрудников АРМБИЗНЕСБАНКА снова посадили саженцы в прилегающей к мемориальному комплексу “Ераблур” лесной зоне, которая обеспечена системой орошения. Сотрудники Банка, под инструктажом обслуживающего персонала административного района Малатия-Себастия, кроме новых саженцев полили также ранее посаженные деревья.
АРМБИЗНЕСБАНК всегда поддерживает подобные инициативы и призывает всех проявлять сердобольное и заботливое отношение к вопросу сохранения окружающей зеленой среды и увеличения зеленых насаждений.