ԼՂՀ նախագահը բարձր է գնահատում «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ բաժնետիրոջ` Վիտալի Գրիգորյանցի հայրենանվեր գործունեությունը
Հոկտեմբերի 31-ին «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Խորհրդի նախագահ, բարերար Վիտալի Գրիգորյանցը նպատակային հանդիպում է ունեցել ԼՂՀ նախագահ Բակո Սահակյանի հետ:
Հանդիպման ընթացքում քննարկվել են Արցախում տարբեր տեսակի ծրագրեր իրականացնելու հետագա ընթացքը և դրանց իրականացմանն առնչվող հարցերը: Ավելին, Բանկի հիմնադիրը Բակո Սահակյանին է ներկայացրել իր կողմից վերջերս ստեղծված ՙՎիտալի Գրիգորյանց՚ բարեգործական հիմնադրամի գործունեությունը, որը նպատակ ունի ավելի կազմակերպված ձևով ի կատար ածել մի շարք ընթացիկ և հեռանկարային բարեգործական ծրագրեր:
Բակո Սահակյանը բարձր է գնահատել Վիտալի Գրիգորյանցի դերը Արցախի պետականաշինության գործում, ինչպես նաև երախտագիտություն է հայտնել բարերարին նախաձեռնության իրականացման համար
Արցախում գտնվելու ընթացքում Վիտալի Գրիգորյանցը մասնակցել է զոհված ազատամարտիկների ընտանիքների, Պաշտպանության բանակի զինծառայողների ու պահեստազորի անձնակազմի համար մայրաքաղաք Ստեփանակերտի Թումանյան փողոցում իր աջակցությամբ կառուցվելիք բազմաբնակարանային շենքի հիմնարկեքի հանդիսավոր արարողությանը:
Նշենք, որ ընդհանուր 7,100 ք.մ. շինարարական տարածք ունեցող, 108 բնակարանի համար նախատեսված 1 ստորգետնյա և 9 վերգետնյա հարկերով շենքի կառուցման ծրագրի նախնական արժեքը կազմում է 7 մլն ԱՄՆ դոլար:
ԼՂՀ նախագահն իր շնորհակալությունն է հայտնել Վիտալի Գրիգորյանցին, նշելով, որ բարձր է գնահատում նրա հայրենանվեր գործունեությունը, հատկապես՝ Արցախին մշտապես սատարելու պատրաստակամությունը:
«ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ բաժնետիրոջ մարդասիրական և ազգանվեր գործունեությունը միտված է որևէ կերպ բարելավելու հայի կյանքի որակը՝ փորձելով նպաստել սոցիալական խնդիրների լուծմանն ու տնտեսության զարգացմանը:

Президент НКР высоко ценит патриотическую деятельность акционера ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» Виталия Григорьянца
31 октября президент НКР Бако Саакян принял Председателя Совета ЗАО "АРМБИЗНЕСБАНК", благотворителя Виталия Григорьянца.
В ходе встречи были обсуждены вопросы, касающиеся процесса реализации различных программ в Арцахе. Более того, учредитель Банка представил Бако Саакяну деятельность недавно созданного им благотворительного фонда “Виталий Григорьянц”, который имеет целью более организованно реализовать ряд текущих и перспективных благотворительных программ.
Бако Саакян высоко оценил роль Виталия Григорьянца в деле становления государственности Арцаха, а также выразил признательность благотворителю за реализацию инициативы.
Во время пребывания в Арцахе Виталий Григорьянц принял участие в церемонии закладки многоквартирного жилого дома на улице Туманян в Степанакерте, который при его поддержке будет построен для семей погибших бойцов за свободу, военнослужащих Армии обороны и резервистов.
Следует отметить, что предварительная стоимость проекта по строительству дома, предназначенного для 108 квартир с 1 подземным и 9 надземными этажами,  общей строительной площадью 7,100 квадратных метров составляет 7 млн долларов США.
Президент НКР поблагодарил Виталия Григорьянца, указав, что он высоко ценит его патриотическую деятельность, особенно его готовность оказать постоянную поддержку Арцаху.
Гуманитарная и патриотическая деятельность акционера ЗАО “АРМБИЗНЕСБАНК" устремлена на улучшение каким-либо образом качества жизни армян, пытаясь  внести свой вклад в решение социальных проблем и развитие экономики.