ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ «Մանկական գրքի փառատոնի» գլխավոր գործընկերն է
Երևանի «Անգլիական» այգում մեկնարկել է «Զանգակ» գրատան կողմից կազմակերպված «Մանկական գրքի փառատոնը», որի գլխավոր գործընկերն է ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ։
Երեք օր շարունակ՝ հունիսի 1-ից 3-ը, այգում երեխաների համար կազմակերպվելու են խաղեր, ժամանցային միջոցառումներ, գրքերի շնորհանդեսներ:
Բանկը ներկայացել է իր տաղավարով, որտեղ մանուկներն ու ծնողները ծանոթանում են հայկական բանկային շուկայում յուրահատուկ առաջարկին՝ երեխաների համար նախատեսված ABB KIDS քարտին, որի միջոցով երեխան դեռ մանկուց սովորում է արդյունավետ տնօրինել անձնական ֆինանսները, իհարկե, ծնողների հսկողությամբ:
Փառատոնի բացմանը ողջունելով բոլորին` «ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿ» ՓԲԸ Վարչության նախագահ Գևորգ Թառումյանն ուշադրություն հրավիրեց հատկապես մեր օրերում հրատարակչական գործի, տպագիր գրքի և ընթերցանության կարևորության վրա:  Վարչության նախագահի համոզմամբ ո'չ ֆիլմերը, ո'չ սոցիալական ցանցերը, չեն կարող փոխարինել տպագիր գրքին, ինչը թույլ է տալիս երևակայության և ստեղծարար մտքի շնորհիվ ունենալ առավել պաշտպանված ու կայուն ապագա:
«Մենք անընդհատ ասում ենք՝ երեխաները մեր ապագան են, սակայն քիչ ենք կենտրոնանում այն հանգամանքի վրա, որ երեխաները նաև երկրի ապագան են և  հաջողակ մասնագետներ ունենալու համար նրանց նաև ֆինանսական գրագիտություն է հարկավոր»,- Գևորգ Թառումյանը շեշտեց, որ ֆինանսական գրագիտությունը խրախուսելու և կարևորելու նպատակով ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ներկայանում է հայկական բանկային շուկայում յուրահատուկ առաջարկով՝ մանկական քարտով:
Հանդես գալով որպես այս հրաշալի փառատոնի գլխավոր գործընկեր՝ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ նպատակն է շարունակել Երեխաների պաշտպանության միջազգային օրվա կապակցությամբ փոքրիկներին տոն և մշտական անակնկալներ պարգևելու Բանկի ավանդույթը:

АРМБИЗНЕСБАНК – главный партнер «Фестиваля детской книги»
В «Английском» парке Еревана стартовал организованный книжным магазином «Зангак» «Фестиваль детской книги», главным партнером которого является «АРМБИЗНЕСБАНК».
В течение трех дней, с 1 по 3 июня, в парке будут организованы игры, развлекательные мероприятия, презентации книг для детей.
Банк на Фестивале представлен отдельным стендом, где дети и родители могут ознакомиться с уникальным предложением на рынке банковских услуг Армении: детской картой ABB KIDS, благодаря которой ребенок с раннего возраста учится эффективно управлять личными финансами, конечно же, под присмотром родителей.
Приветствуя всех присутствующих на открытии фестиваля, Председатель Правления ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» Геворг Тарумян обратил внимание на важность издательского дела, печатных книг и чтения, особенно в наше время. Председатель Правления выразил убеждение, что ни фильмы, ни социальные сети не могут заменить книгу, которая позволяет нам иметь более защищенное и стабильное будущее благодаря воображению и творческой мысли.
«Мы не перестаем утверждать, что дети – это наше будущее, но мало внимание уделяем тому факту, что дети – это еще и будущее страны, и для того, чтобы иметь успешных профессионалов, им необходима также финансовая грамотность», – отметил Геворг Тарумян, заметив также, что для поощрения и подчеркивания важности финансовой грамотности, «АРМБИЗНЕСБАНК» предстает на банковском рынке Армении с уникальным предложением – детской картой.
Являясь главным партнером этого замечательного праздника, АРМБИЗНЕСБАНК стремится продолжить традицию Банка дарить детям праздник и постоянные сюрпризы по случаю Международного дня защиты детей.