Հիփոթեքային վարկավորման նոր շահավետ առաջարկ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻՑ
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ անշարժ գույք ձեռք բերելու նպատակով իր հաճախորդներին առաջարկում է հիփոթեքային վարկավորման շահավետ պայմաններ` վճարված տոկոսների գումարի չափով եկամտային հարկի վերադարձման հնարավորությամբ:
«Հրաչ և Ռուբեն» ՍՊԸ հետ կառուցապատման ծրագրի շրջանակում Բանկն իր հաճախորդներին հնարավորություն է ընձեռում բնակարան ձեռք բերել Երևանի էկոլոգիապես մաքուր համայնքներից մեկում՝ Ավան վարչական շրջանում:
Աճառյան փողոց 37/1 հասցեում գտնվող, երկու մասնաշենքից բաղկացած մինչև 18 հարկանի բազմաֆունկցիոնալ համալիրն ունենալու է ընդհանուր 2700 ք.մ. մակերեսով ամբողջությամբ կանաչապատված և բարեկարգված գոտիներ, հագեցված է լինելու հասարակական ու գրասենյակային տարածքներով, ստորգետնյա կայանատեղիներով, ունենալու է նաև վերգետնա անվճար կայանատեղի, խաղահրապարակներ, ինչպես նաև ապահովվելու են ենթակառուցվածքային բոլոր հարմարավետությունները: Շենքերը լինելու են գազաֆիկացված՝ անհատական ջեռուցման համակարգերի հնարավորությամբ:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՆ առաջարկում է օգտվել հիփոթեքային վարկավորման հնարավորությունից և գնել նոր բնակարան` վճարելով կանխավճար ձեռք բերվող անշարժ գույքի 10%-ի չափով:
Վարկի տարեկան անվանական հաստատուն ճշգրտվող տոկոսադրույքը 13.9% է, իսկ փաստացի տոկոսադրույքը՝  14.9% – 15.5% :
Հիփոթեքային վարկը կարող է ձևակերպվել 5-150 մլն դրամի չափով, 1.5-20 տարի մարման ժամկետով:
Բնակելի համալիրի կառուցման ավարտը նախատեսված է 2025թ. դեկտեմբերին:
Անշարժ գույքի ընտրությունից և վարկի ձևակերպման համար անհրաժեշտ փաստաթղթերը ներկայացնելուց հետո, ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿՈՒՄ վարկի տրամադրման որոշումը կկայացվի 2 աշխատանքային օրվա ընթացքում:
ՀՀ, ք. Երևան, Ավան վարչական շրջանում՝ Աճառյան փողոց 37/1 հասցեում նորակառույց բնակելի թաղամասի մասին առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի ստանալ` զանգահարելով կառուցապատող ընկերություն` «Հրաչ և Ռուբեն» ՍՊԸ +374 95 84 33 33:
Կառուցապատող «Հրաչ և Ռուբեն» ՍՊԸ-ի կողմից  գույքի ձեռքբերման հիփոթեքային վարկավորման ընդհանուր պայմաններին կարող եք ծանոթանալ` այցելելով ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ցանկացած մասնաճյուղ կամ պաշտոնական կայք-էջ՝ https://bit.ly/3zeNGmr

АРМБИЗНЕСБАНК предлагает своим клиентам выгодные условия ипотечного кредитования на приобретение недвижимости с возможностью возврата суммы подоходного налога в размере уплаченных процентов.
В рамках совместного с ООО «ГРАЧ и РУБЕН» проекта по застройке, Банк предоставляет своим клиентам возможность приобрести квартиру в одном из самых экологически чистых районах Еревана, в административном районе Аван.
Расположенный по адресу ул. Ачаряна 37/1 многофункциональный комплекс, состоящий из двух корпусов до 18 этажей, будет иметь полностью благоустроенные и озелененные зоны общей площадью 2700 квадратных метров, оснащен общественными и офисными помещениями, подземным паркингом, а также бесплатным наземным паркингом, детскими площадкими и будет обеспечен всеми инфраструктурными удобствами. Здания будут газифицированы с возможностью индивидуального отопления.
АРМБИЗНЕСБАНК предлагает воспользоваться возможностью ипотечного кредитования и приобрести новую квартиру, внеся первоначальный взнос в размере 10% от стоимости приобретаемой недвижимости.
Годовая номинальная фиксированная регулируемая процентная ставка по кредиту составляет 13,9%, а фактическая процентная ставка - от 14,9% до 15.5 %.
Ипотечный кредит может быть оформлен в размере от 5 до 150 млн драмов, сроком погашения от 1,5 до 20 лет.
Завершение строительства жилого комплекса запланировано на декабрь 2025г.
После выбора недвижимости и предоставления документов, необходимых для оформления кредита, решение о выдаче кредита будет принято в АРМБИЗНЕСБАНКЕ в течение 2-х рабочих дней.
Более подробную информацию о жилом квартале строящемся на улице Ачаряна 37/1 в Аванском административном районе Еревана Вы можете получить, позвонив в строительную компанию ООО «Грач и Рубен» +374 95 84 33 33.
Ознакомиться с общими условиями ипотечного кредитования для покупки  недвижимости у застройщика ООО «Грач и Рубен» Вы можете, посетив любое отделение АЙБИЗНЕСБАНКА или официальный сайт: https://bit.ly/3zeNGmr