Աշակերտների առաջին վճարային քարտը` ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻՑ
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ, գնահատելով որակյալ կրթության կարևորությունը և ողջունելով այդ ոլորտում ներգրավվածների գործունեությունը, օրեր առաջ վճարային քարտեր նվիրեց իր գործընկերոջ` Երևանի Վահան Տերյանի անվան թիվ 60 հիմնական դպրոցի աշակերտուհիներին` Գայանեին և Էլենին, ովքեր գերմաներենի հանրապետական օլիմպիադայում հաջողություններ են գրանցել` արժանանալով կրթաթոշակի:
1-ին և 2-րդ կարգի դիպլոմներ ստացած աշակերտուհիներն այսուհետ իրենց կրթաթոշակները կստանան ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ Mastercard Standard քարտերով, որոնք տրվել են խրախուսական գումարի համալրմամբ և երկու տարի անվճար սպասարկվելու պայմանով:
Դպրոցի տնօրեն Անիչկա Իսկանդարյանը առանձնակի հպարտությամբ շեշտադրեց ֆինանսական գրագիտության կարևորությունը՝ նշելով, որ փոխանակման ծրագրերով Գերմանիայում գտնվող երեխաները գնումներն ավելի հաճախ կատարում են քարտով և նման հարցերում ավելի քաջատեղյակ են, քան ավագ սերնդի ներկայացուցիչները:
«Երբեք չեմ մոռանա, որ իմ առաջին բանկային քարտն ստացել եմ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻՑ»,- աշակերտուհիներից մեկը կիսվեց իր տպավորություններով:
Կրթօջախի ուսուցիչներն և աշակերտների ծնողներն իրենց շնորհակալությունը հայտնեցին ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ ղեկավարությանը բացի բանկային որակյալ ծառայություններ մատուցելուց, հաճախորդների կողքին օգտակար ներկայություն ապահովելու և խրախուսական նվերներ հանձնելու համար:

Первая платежная карта от АРМБИЗНЕСБАНКА для школьников
Осознавая важность качественного образования и поощряя деятельность лиц, занятых в этой сфере, АРМБИЗНЕСБАНК на днях вручил платежные карты Гаяне и Элен - ученицам ереванской основной школы № 60 им. Ваана Теряна, являющейся партнером Банка. Гаяне и Элен достигшие успеха на республиканской олимпиаде по немецкому языку были удостоены стипендии.
Ученицы, получившие дипломы 1-ой и 2-ой степени, отныне будут получать свои стипендии по картам Mastercard Standard АРМБИЗНЕСБАНКа, выданные с надбавкой к поощрительной сумме и с условием бесплатного обслуживания в течение двух лет.
Директор школы Аничка Искандарян с особой гордостью подчеркнула важность финансовой грамотности, отметив, что находящиеся в Германии по программам обучения по обмену учащиеся чаще совершают покупки по картам и лучше осведомлены в таких вопросах, чем представители старшего поколения.
«Никогда не забуду, что свою первую банковскую карту я получила от АРМБИЗНЕСБАНКа», — поделилась своими впечатлениями одна из учениц.
Преподаватели школы и родители учеников выразили благодарность руководству АРМБИЗНЕСБАНКа за то, что Банк, помимо предоставления качественных услуг, всегда находится рядом, принося пользу своим клиентам, а также за поощрительные подарки.