ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ ՄԱՍՆԱԿՑԵՑ ԱՇԽԱՏԱՆՔԻ ՏՈՆԱՎԱՃԱՌԻՆ
Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանը (ՀՊՏՀ) ՀՀ Աշխատանքի և սոցիալական հարցերի նախարարության «Զբաղվածության  պետական ծառայություն» գործակալության հետ համատեղ կազմակերպել են Աշխատանքի տոնավաճառ, որին մասնակցում էին ավելի քան 50 կազմակերպություններ, այդ թվում՝ ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԸ:
Աշխատանքի տոնավաճառի ժամանակ մասնակից կազմակերպությունները համալսարանի ուսանողներին և շրջանավարտներին ներկայացրեցին իրենց թափուր աշխատատեղերը:
ՀՊՏՀ կողմից իրականացվող նախագծի նպատակն է աջակցել շրջանավարտներին կարիերայի ձևավորման գործընթացում՝ միաժամանակ գործատուներին հնարավորություն ընձեռելով համալրելու իրենց կադրերը երիտասարդ մասնագետներով:
Միջոցառման ընթացքում, աշխատանք փնտրողները և գործատուները ծանոթացան Երևան քաղաքի աշխատաշուկային, գործատուների պահանջարկին, Հայաստանի պետական տնտեսագիտական համալսարանի ուսումնական, ինչպես նաև զբաղվածության աջակցության պետական ծրագրերին:
Աշխատանքի տոնավաճառին մասնակցում էին ՀՊՏՀ ռեկտորի պաշտոնակատար Դիանա Գալոյանը և Զբաղվածության պետական գործակալության պետի պաշտոնակատար Արտակ Սիմոնյանը, ովքեր միջոցառումը կարևորեցին որպես կրթություն-աշխատաշուկա կապի ամրապնդմանն ուղղված քայլ:
ՀԱՅԲԻԶՆԵՍԲԱՆԿԻ տաղավարը ներկայացնում էին Բանկի Մարդկային ռեսուրսների կառավարման վարչության, Աշխատակազմի Ուսումնական կենտրոնի և Հասարակայնության հետ կապերի աշխատակիցները: Ուսանողներն ու շրջանավարտները ծանոթացան Բանկի թափուր աշխատատեղերին և Բանկում կազմակերպվող ուսումնական ծրագրերին:

АРМБИЗНЕСБАНК ПРИНЯЛ УЧАСТИЕ В ЯРМАРКЕ ТРУДА
Армянский Государственный Экономический Университет (АГЭУ) совместно с агентством «Государственная служба занятости» Министерства труда и социальных вопросов РА организовали Ярмарку труда, в котором приняли участие более 50 организаций, в том числе АРМБИЗНЕСБАНК.
Организации, участвующие в мероприятии, представили студентам последнего курса и выпускникам университета свои вакантные рабочие места.
Цель проекта АГЭУ содействовать выпискникам в построении своей карьеры, а работодателям - в подборе молодых специалистов для вакантных должностей.
В ходе мероприятия, соискатели и работодатели ознакомились с рынком труда г. Еревана, с потребностями работодателей, с учебными программами АГЭУ, а также с государственными программами содействия занятости.
В числе участников ярмарки труда были и/о ректора АГЭУ Диана Галоян и и/о начальника агентства «Государственная служба занятости» Артак Симонян, которые подчёркнули важность проведения подобного мероприятия как шаг к укреплению связи между образованием и рынком труда.
Павильон ЗАО «АРМБИЗНЕСБАНК» был представлен сотрудниками Управления человеческих ресурсов, Учебного центра и подразделения Аппарата Банка по связам с общественностью. Студенты и выпускники ознакомились с вакансиями Банка и с учебными программами, организуемыми в Банке.